Astra Sport Bets

Astra Sport Bets - Pariuri Sportive de calitate

Bet365

CFR, la un pas să deraieze

Şocul etapei a 24-a în Liga I la fotbal era cât pe ce să se producă aseară, la Cluj, în meciul CFR - Farul Constanţa, joc încheiat până la urmă cu victoria ardelenilor, scor 2-1.

Într-o rundă dominată cu autoritate de gazde, liderul campionatului a gâfâit în faţa unei echipe implicate în lupta pentru evitarea retrogradării.

Ofsaid la golul lui Dorsin Surprinzător, formaţia Farul a demarat furibund. Ocaziile de gol au curs la poarta gazdelor, care, treptat, au intrat în degringoladă şi, urmarea firească, au încasat un gol. În minutul 7, stoperul De Sousa a ratat
pasa spre propriul portar, iar Dinu Todoran l-a lobat pe Nuno Claro: 0-1! Fără „Căpcăunul“ Fabbiani, suspendat, ofensiva gazdelor a măcinat în gol. Prima ocazie serioasă a apărut în dreptul gazdelor în minutul 35.

Diego Ruiz a marcat din marginea careului mic, dar arbitrul de centru Victor Berbecaru a anulat corect golul (masivul vârf de atac argentinian îşi preluase balonul cu mâna).

După pauză, „ceferiştii“ au revenit de la cabine decişi să întoarcă rezultatul. Fundaşul Mikael Dorsin a egalat dintr-o poziţie de ofsaid, iar apoi Dubarbier şi Tony au căutat insistent golul. Trică l-a şi găsit, în minutul 77.

Ginerele lui Ilie Balaci a fost şi de această dată „salvatore della patria“. În ultimele etape, mijlocaşul aflat în vizorul selecţionerului Victor Piţurcă şi-a trecut cu regularitate numele pe tabela de marcaj.

LIGA I

CFR CLUJ - FARUL . . . . . . . . .2-1
Marcatori: Dorsin (59), Trică (77) / Todoran (7)

CFR: Nuno Claro 5 - Tony 6, De Sousa 3, Sandberg 4, Dorsin 6 - Dani 5, Minteuan 5 (71, Peralta 5) - Semedo 6 (58, Dubarbier 7), Trică 7, Culio 5 - D. Ruiz 5 (88, Anca). Antrenor: Ioan Andone

FARUL: Vlas 6 - Băcilă 5, I. Barbu 6, Şchiopu 6, Maxim 5 - Todoran 6, Fl. Pătraşcu 6, Voiculeţ 5, M. Nae 5 (67, G. Mendy 5) - Chico 6, Gerlem 6 (41, E. Nanu 5). Antrenor: Ion Marin

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu“; Spectatori: 8.000; Arbitri: V. Berbecaru 5 - Z. Szekely 4, S. Gheorghe 4